Wyświetlono rekordy od 1 - 15 z 678
16-01-2018 HUMANIŚCI I FIZYCY RAZEM
Uczniowie klas Ia i Ib, pod opieką Iwony Karaś i Eweliny Ratusznik udali się do Krakowa. Uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych I Pracowni Fizycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dr Janusz Konarski zadbał o wszelkie szczegóły naszego pobytu.

15-01-2018 Za nami kolejna sesja maturalna zakończona sukcesem
Kochani Maturzyści z 2017 roku! Dziękujemy Wam, że swoim zaangażowaniem i pracą sprawiliście, że w XX Ogólnopolskim Rankingu Perspektyw szkoła zajęła 10. miejsce w województwie świętokrzyskim i 352. w kraju ( na 2195 spełniających warunki uczestnictwa),

11-01-2018 VI Międzyszkolny Konkurs Poetycki im. Łukasza Uniejewskiego
I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VI Międzyszkolnym Konkursie Poetyckim im. Łukasza Uniejewskiego. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach

10-01-2018 Matematyczne i polonistyczne sukcesy uczniów "Sikorskiego"
Jednym z cyklicznych konkursów matematycznych, którego inicjatorem przed kilkoma laty były nauczycielka z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie – pani Jadwiga Suliga jest Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny.

19-12-2017 Bardzo dobry start tenisistów
8 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Włoszczowskiego. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Kamila Śliwińska. W kategorii chłopców III miejsce wywalczył Filip Robak. W turnieju grali również:

19-12-2017 Kamil Pytel po raz drugi odebrał Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Gratulujemy Kamilowi Pytlowi – uczniowi klasy III c uhonorowania prestiżowym stypendium. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów została zorganizowana 15 grudnia 2017 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

18-12-2017 I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP nr 3
18 grudnia odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP nr3 rozegrany w ramach X Grand Prix Powiatu Włoszczowskiego. Reprezentacja dziewcząt I LO w pierwszym meczu wygrała 2:1 z drużyną ZSP nr3, w drugim zwyciężyła 2:0 z ZSP nr2 i zajęła I

13-12-2017 VIII EDYCJA KONKURSÓW PROFILAKTYCZNYCH DLA GIMNAZJALISTÓW
Dnia 13 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbył się finał VIII edycji konkursów profilaktycznych dla gimnazjalistów z naszego powiatu pn. „Razem przeciwko AIDS"

10-12-2017 Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
10 grudnia reprezentacja dziewcząt I LO uczestniczyła w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej. W zawodach wzięło udział 6 ekip: MOS Tychy, MKS Myszków, KS Częstochowianka, UKS Victoria I, UKS Victoria II, I LO Włoszczowa. Dziewczęta rywalizowały systemem"

05-12-2017 I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Włoszczowskiego 2017
Reprezentacja dziewcząt z I LO zwyciężyła w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Włoszczowskiego.

22-11-2017 IV Liryczno-rockowe portrety w tonacji C-dur
W czwartkowe jesienne popołudnie 16 listopada 2017r. spotkaliśmy się w klimatycznej sali Villi Aromat, by przeżyć czas niezwykły - pełen liryzmu i nostalgii. Bohaterami naszego spotkania byli młodzi artyści, których obrazy mogliśmy podziwiać: Justyna

21-11-2017 "Stan wojenny w Polsce" spotkanie edukacyjne IPN
13 listopada 2017 uczniowie klasy II o profilu medialno-społecznym wzięli udział w wykładzie historycznym dotyczącym stanu wojennego w Polsce.

21-11-2017 Ogólnopolski Konkurs Retoryczny
W październiku rozpoczęły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, do których zaproszeni są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Finał odbędzie się 15 kwietnia 2018 r. w Warszawie. Nagroda dla zwycięzcy to 10 tys. zł. Konkurs objęła patrona

21-11-2017 Ola Stawiarz zakwalifikowała się do II etapu Konkursu "Wybieram wybory"
Ola Stawiarz z kl. II a zakwalifikowała się wśród 18 uczniów z województwa świętokrzyskiego do drugiego etapu Konkursu „Wybieram wybory”